O PRZEDSZKOLU

O naszym przedszkolu ...

Przedszkole Publiczne Nr 77 „Wesołe Siódemki” w Szczecinie rozpoczęło swoją działalność w 1951 roku. Usytuowane jest przy ul. Hożej 8-10, w dzielnicy Żelechowa i związane z jej historią od ponad 70 lat. Od wielu lat przedszkole posiada filię przy ul. Stołczyńskiej. W placówce macierzystej istnieje obecnie jedenaście oddziałów, w filii zaś dwa.

Nazwę „Wesołe Siódemki” przedszkole przyjęło w 50 rocznicę swojego istnienia.
Nasi pierwsi absolwenci są już wiele lat po studiach, są też specjalistami różnych dziedzin, założyli własne rodziny, doczekali się dzieci i wnuków, a przyszli studenci, rodzice, naukowcy, lekarze, informatycy, artyści i inni specjaliści rozpoczęli właśnie edukację przedszkolną w naszym przedszkolu.

Dla naszych wychowanków stworzyliśmy możliwie najlepsze warunki. Od 2019 roku pracujemy w nowoczesnym, specjalnie w tym celu zaprojektowanym budynku, który składa się z dwóch kondygnacji i mieści aż jedenaście bogato wyposażonych sal dla dzieci (w tym w nowoczesny sprzęt interaktywny i audiowizualny) oraz specjalistyczne gabinety, między innymi: logopedyczny, psychologiczny i pedagogiczny. Dodatkowym autem naszej placówki jest też funkcjonowanie na jej terenie dobrze wyposażonej kuchni wraz z zupełnie nowym zapleczem technicznym. Budynek jest w pełni monitorowany i zabezpieczony przed dostaniem się osób trzecich na teren przedszkola, zapewniając maksimum bezpieczeństwa.

Oferujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, sprzyjającą jak najwszechstronniejszemu rozwojowi naszych przedszkolaków. Obok kluczowych zajęć edukacyjnych i języka angielskiego, pojawiają się też zabawy sensoryczne, warsztaty kulinarne, zajęcia ruchowe, warsztaty plastyczne, taneczne, wprowadzamy też dzieci w świat tajników programowania. Dzięki organizowanym przez nas zabawom, dzieci mogą podejmować aktywność, która jest dla nich celem i wartością samą w sobie. Budynek otacza duży i nowocześnie wyposażony ogród, który jest nie tylko terenem zabaw dla dzieci, ale również miejscem obserwacji przyrodniczych i wspólnych, rodzinnych lub środowiskowych imprez.

Nasze Przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju w atmosferze akceptacji i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci zdobywają tu nie tylko wiedzę, ale odkrywają i rozwijają swoje zainteresowania oraz talenty, uczą się samodzielności w działaniu i myśleniu, nawiązywania prawidłowych relacji społecznych, a także zdobywają doświadczenia pomagające w rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie w różnych trudnych sytuacjach. Nasi absolwenci miło wspominają pobyt w przedszkolu i często nas odwiedzają.

Kierując się długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, wypracowaliśmy także zbiór metod i form pracy, które z powodzeniem przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Priorytetem w naszej pracy jest nie tylko bazowanie na tym, co sprawdziło się w metodyce wychowania przedszkolnego, lecz także podążanie za nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami wychowawczo – dydaktycznymi. Naszym wychowankom zapewniamy również pomoc psychologiczno – pedagogiczną, którą realizuje nasz przyjazny zespół nauczycielski wraz ze specjalistami: logopedą, pedagogiem specjalnym, terapeutą i psychologiem.

Przedszkole Publiczne Nr 77 jest miejscem, gdzie każde dziecko poczuje się bezpiecznie i komfortowo, a rodzice będą partnerami w realizowanym przez nas procesie wychowawczo – dydaktycznym i opiekuńczym.